Produsele noastre

Cablu de fibra optica

Cablul cu fibră optică, numit și cablu cu fibră optică, este un ansamblu utilizat pentru a transfera informații prin impulsuri de lumină. Cablurile cu fibră optică sunt construite dintr-una sau mai multe fibre optice, întărite și protejate cu materiale speciale pentru a avea proprietăți fizice bune în timpul construcțiilor liniei de telecomunicații.

Fibra optică este o tehnologie care permite luminii să circule de-a lungul tuburilor subțiri de sticlă. Tuburile de sticlă au un diametru special, de obicei 9/125 pentru conexiuni monomod. Fibrele produse de diferite tehnologii garantează raza indicată de îndoire a tubului conform standardelor G652D, G657 A1, G657 A2. Miezurile de fibre sunt cernelite de diferite culori, care fac conexiunea cu ușurință în timpul îmbinării miezurilor cablurilor.

Jera are diferite tipuri de cabluri care depind de zona de aplicare, cum ar fi:
1) Cablu de fibră optică de linie principală
2) FTTH picătură cablu de fibră optică
3) Cablu de fibră optică de distribuție în interior
4) Cablu de fibră optică pentru conductă
Diferite tipuri de cabluri sunt alcătuite din diferite componente și sunt utilizate pentru diferite aplicații. Unele aplicații solicită rezistență la apă, rezistență mecanică ridicată, rezistent la UV și consolidăm un anumit material (sârmă de oțel, RFP, fire de aramidă, jeleu, tub din PVC etc.) din cablu pentru a-i îmbunătăți performanța.

Jera a integrat cu succes o soluție de cablu de fibră optică pentru construcția rețelelor GPON, FTTx, FTTH. Cablul nostru optic poate fi aplicat pe bucle centrale sau trasee de ultimul kilometru pentru clădiri industriale, transport feroviar și rutier, clădiri industriale, centre de date și altele.

Cablul nostru a fost verificat în laboratorul fabricii sau în laboratorul terț, inspecția sau testul, inclusiv testul pierderilor prin inserție și testul pierderilor de retur, testul de rezistență la tracțiune, testul de ciclare a temperaturii și umidității, testul de îmbătrânire UV și etc, care sunt în conformitate cu standardele IEC-60794, RoHS și CE.

Jera oferă toate accesoriile conexe de distribuție a rețelei optice pasive, cum ar fi: clemă de cablu din fibră optică, cabluri de cablu de fibră optică, închideri de îmbinare din fibră optică, cutie de terminare a fibrelor optice etc.

Vă rugăm să nu ezitați să ne contactați pentru informații viitoare!